Collega Alan Dergent zwaait af als Circular Ambassador na deelname aan CAP '24 Belgium
De transitie naar een circulaire economie is ingezet, maar gaat nog gepaard met heel wat uitdagingen. Daarom biedt Vlaanderen Circulair in samenwerking met MADE het opleidingstraject Circular Ambassador Program BELGIUM aan. Dit opleidingstraject leidt deelnemers op tot circulaire ambassadeurs. In een intens traject van zeven dagen krijgen ze kennis, vaardigheden en praktische tools mee die ze in de praktijk omzetten via een concrete bedrijfscase. Met de verworven inzichten kunnen ze binnen hun eigen omgeving de circulaire economie verder verspreiden en anderen inspireren om circulaire stappen te zetten.
De derde editie van CAP Belgium liep van september tot december 2024 en werd afgerond tijdens het slotevenement op dinsdag 3 december 2024. Eén van de deelnemers aan deze editie was onze collega Alan Dergent, Research & Innovation expert. Hij mag zich vanaf heden Circular Ambassador noemen en vertelt ons graag meer over zijn ervaring:
“Het Circular Ambassador Programma ambieert de circulaire transitie te versnellen en biedt een degelijk en holistisch kader aan iedereen die wil innoveren vanuit een circulair perspectief. Het programma is opgebouwd uit drie grote luiken:
- Een probleemexploratie fase die erop gericht is het kernprobleem te identificeren;
- Een conceptualisatie fase waarbij je met circulaire principes creatief aan de slag gaat, enerzijds om een langetermijnvisie te formuleren, maar anderzijds ook om experimenten en oplossingen te bedenken die passen binnen die visie;
- Tot slot is er een implementatiefase die focust op hoe je draagvlak creëert en hoe je tot opschaling kan komen.
Terwijl ik het hele traject doorliep, werkte ik in een klein multidisciplinair team aan een concrete business case. Deze case hielp om de opgedane kennis toe te passen met focus op samenwerking en onderlinge kennisuitwisseling. Op basis van dit programma kan ik als kersverse circulaire ambassadeur de verworven kennis verder delen. In eerste plaats met de andere collega’s binnen WOOD.BE die deze kennis op hun beurt kunnen gebruiken om onze klantbedrijven nog beter te ondersteunen bij hun circulaire innovaties. De focus ligt daarbij op de zakelijke opportuniteiten in plaats van op de ‘beren’ op de weg. “If the wind of change blows, you can either build walls or you can build windmills.”
Ik nam deel aan het Circular Ambassador Program vanuit de overtuiging dat het noodzakelijk is om de circulaire transitie van de industrie tijdig te kunnen realiseren. 94% van de hout- en meubelbedrijven zijn KMO’s en kunnen best wat ondersteuning gebruiken in hun transitie. Door kennis uit te wisselen en onderling samen te werken ben ik ervan overtuigd dat we als circulaire ambassadeurs samen met de bedrijven een positief verschil kunnen maken!”
Ook medewerkers van volgende bedrijven uit de hout- en meubelsector namen deel aan CAP Belgium ’24: Unilin, Mulnem, Sidati en Touchwood. Net zoals Alan mogen zij zich vanaf heden Circular Ambassasors noemen. Van harte gefeliciteerd!
Samen gaan we voor een circulaire hout- en meubelsector!
Bent u benieuwd naar het opleidingstraject of wilt u zelf ook Circular Ambassador worden? Check hieronder dan zeker de aftermovie of meld u aan via deze link.