Cascaderen met WOOD.BE -
Case 3: speelhut site La Ferme Nos Pilifs
Bij WOOD.BE geloven we in de kracht van hout als motor voor een duurzame toekomst. Daarom willen we onze bedrijven niet alleen ondersteunen en inspireren, maar ook zelf het goede voorbeeld geven. Vanuit die overtuiging namen we onze eigen processen onder de loep. Eén van de resultaten? Hout dat vrijkomt na testen krijgt een volwaardig volgend gebruik.
We zetten dit materiaal zo hoogwaardig mogelijk opnieuw in om circulaire en duurzame kringlopen te stimuleren. Dat doen we steeds in overleg met alle betrokkenen, inclusief de klant die de test liet uitvoeren. Ons doel is duidelijk: de levensduur van waardevolle materialen verlengen, zonder onzuiverheden toe te voegen aan de waardeketen.
Soms komt niet elk stuk hout in aanmerking voor hergebruik of enkel voor specifieke toepassingen. De hoeveelheid en het type hout zijn daarenboven altijd verschillend. Toch hebben we intussen een fijne groep aan geïnteresseerde afnemers die graag met dit hergebruikte hout aan de slag gaan. Dat kunnen externe partners zijn, maar ook WOOD.BE medewerkers met een eigen creatief project.
De vorige case belichtte het vakmanschap van onze collega Thomas Wynsberghe die een salontafel uit MDF maakte en een Tv-meubel uit multiplex.
Voor case 3 trekken we naar La Ferme Nos Pilifs, een Brussels maatwerkbedrijf. Via hun schrijwerkerij, Atelier Bout 2 Bois, kreeg een partij houten gevelbekleding een bijzondere tweede bestemming.
Het project startte met een tekenwedstrijd voor kinderen. Twee ontwerpen sprongen er meteen uit en werden samengebracht tot één creatief concept. Vervolgens gingen de vakmensen van Atelier Bout 2 Bois aan de slag met het bij WOOD.BE gerecupereerde hout om de speelhut op de site van La Ferme Nos Pilifs te realiseren.
Ons hout aan het werk
Het hout dat WOOD.BE ter beschikking stelde, werd gebruikt voor de volledige bekleding van de toren links op de foto. Via verschillende tussenplatformen kunnen kinderen zo veilig naar het bovenste gedeelte van de constructie klimmen.
Drie functies in één installatie
Volgens Atelier Bout 2 Bois vervult deze speelhut drie belangrijke functies:
- Kinderen een extra speel- en ontmoetingsplek bieden;
- Bewustwording creëren rond circulaire economie, hergebruik van materialen en het behoud van grondstoffen;
- Tonen wat de medewerkers van het maatwerkbedrijf kunnen realiseren mits de juiste begeleiding.
Kortom een prachtig voorbeeld van cascadering in de praktijk, waarbij niet alleen de levensduur van het hout wordt verlengd, maar ook maatschappelijke waarde wordt gecreëerd. Dat onze partner ons bedankte voor deze revalorisatie, doet ons uiteraard bijzonder veel plezier!
Wenst u ook een partnerschap aan te gaan met WOOD.BE voor het hergebruik van resthout dat vrijkomt na testen in ons labo?
Neem dan contact op via bob@wood.be